Haber

İmamoğlu Gaziosmanpaşa’da: “Oy almak için aranan kişiye devlet televizyonunda açıklama okutacaksın, sonra ben ‘terörist’ olacağım…

Haber: OKTAY YILDIRIM Kamera: ADEM KARABAYIR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Her yere dedim, sen kimsin milli şuurumu ölçmek için? Sen kimsin vatan sevgimi ölçmek için? millet, bayrak?” Atatürk sevgimi ölçecek misiniz? Hadi. Hadi. Bu milletin geçmişine eziyet eden Atatürk’le işim olmaz. Zor durumda olan kimseyle işim olmaz. Seçimden bir gün önce kırmızı bültenle aranan kişiyi devlet televizyonuna çıkarıp oy almak için açıklama okutacak, sonra bana ‘terörist’ diyeceksin. .

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenyurt’un ardından Gaziosmanpaşa’da vatandaşlara seslendi. İmamoğlu’na “Gaziosmanpaşa Buluşması”nda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat eşlik etti. İmamoğlu’nun konuşmasının başlıkları şöyle:

“ONLARA DİYECEĞİZ: ‘BİZİM SİZİNLE İŞİMİZ YOK KARDEŞ, EVİNİZE GİDİN’: Değerli hemşehrilerim çok önemli bir gündeyiz. Yarınki seçimin arifesindeyiz. Bu seçim tarihi bir seçimdir. oy olduğunu unutma. Sevgiyle, kardeşlikle, birbirimize sımsıkı sarılacağız. Ya onların şimdiye kadar gördüğü bölünmeye devam edeceğiz, kavga ile işi olanları seçeceğiz ya da tam tersini seçip ‘bizim sizinle işimiz yok abi biz sizin evinize gidelim’ diyeceğiz. ‘. Biz ne yapacağız? Sevgi, barış, barış ve kardeşlik içinde birleşeceğiz. Şehirleri kalkındıracağız, ülkenin bütün sorunlarına birlikte çözüm bulmak için çalışacağız, bunları yaparken de birlik olacağız. Hizmette birleşeceğiz, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği için çok çalışacak ve onlara layık olacağız. İstanbul’da yaptık, şimdi Türkiye’nin her yerinde yapacağız. Bu ülkede her zaman birlikte çok gayretle çalışmak gibi bir yükümlülüğümüz var.

TWEET YAPTIĞINIZ İÇİN KİMSE SİZİ TUTUKLAMAYA VE HAPİSTE GELMEYECEK: Yarınki seçim tarihi bir seçim. Bu seçimin iki değerli seyircisi var. Bunlardan biri gençler. Gençler bu seçimde alacakları kararla ya 20 ya da 25 yılın önünü açacak ya da önünü kapatacak. 20-25 yıla bakın ülkenin bütün araştırmaları ortada. Ülke gençliği yurt dışı hayalleri kuruyor. Ülkenin gençleri işsizlik ve eğitimin kalitesizliği ile mücadele ediyor. Bundan dolayı gençler bu seçimde ‘Beni bu duruma getiren akılla bu yola devam ediyorum’ diyecekler veya ‘Gençlere özgürlük vadeden, haklarını ve yasalarını koruyan, devam ettiren bir süreci tercih edecekler. liyakatleri ile arzu ettikleri makama getirirler’? İşte bu, kavşak açık. O bakımdan sevgili gençler, bu seçimdeki kararınız hayatınızın sonuna kadar sizinle olacaktır. Kendine güvenmiyorsun diyoruz, kararları kendin alıyorsun diyoruz. Doğrudan doğruya, yanlıştan yanlışa deyin ve başka seçenek yok, ikinci tür yok vb. Yarın bu işi mutlaka ve kesinlikle bitirin. Bu kararlılığı gösterdiğinizde göreceksiniz, hayatınız değişecek. Pazartesi sabahı sizlerin yüzü gülecek ve üniversitelerimiz özgür olacak. Sırf tweet attın diye kimse seni tutuklamaya veya hapse atmaya çalışmaz. Sevgili gençler, kimse niyetinizi yargılamayacak. Biz gençlere özgürlük sözü veriyoruz, onun için bu seçim gençler için çok değerli.

ANNELER VE BABALAR ÇOCUKLARINIZIN KARARLARINA KARŞI OY VERİYOR: Bu seçim çocuklar için de değerlidir. Evet çocuklar için ‘Çocuklar oy kullanmayacak’ diyeceksiniz. Ama çocukların anneleri ve babaları oy kullanacak. Bu çocukların geleceği ebeveynlerinin elinde. Bu çocukların uygun bir eğitim almaları, sınavlara giren, sınavların tutsağı olmaması, özgün ve özgür yetişmeleri, eşit olmaları, eğitimdeki eşitsizliğin ortadan kalkması için oy vereceksiniz. Çocuklar bugün aç. Çocukların beslenme çantasında yemek olduğu bir dönem istiyorsanız, o beslenme çantasının sorumluluğunu devletin üstlendiği bir dönem istiyorsanız, onlara uygun bir gelecek istiyorsanız, çocuklarınızı birbirinden ayıran bir süreç istiyorsanız. Öteki, çocuklarınızı ötekileştirmez, onları bu milletin ve ülkenin evlatları olarak kabul eder ve onlara hizmet etmeye kendini adamıştır. Anne babalar bana sormayın çocuklarınıza sorun onların kararına göre oy verin ben onların kararına katılıyorum. Çocukların kararına katılıyoruz.

BİR ÇOK KİŞİNİN Akrabasıyla DEĞİL, MİLLETİN EVLATLARIYLA EKİP KURACAĞIZ: Bu seçim artık değerli bir seçimdir. Adalet için değerli. Hak hukuk için değerlidir. Adaletin bu seçime göre sona erdiği, partisine göre, bireye yakınlığına göre adaletin bittiği, adaletin ülkenin her insanına eşit uygulandığı bir dönemin başlangıcı için değerlidir. Hakkın, hukukun ve adaletin simgesi, devlet adamı, erdemli, bu ülkenin kuruşuna sahip çıkacak, millet ittifakının altı cumhurbaşkanının kurucusu ve mimarı Kemal Kılıçdaroğlu’na her zaman oy vereceğiz. . Bakın adalet varsa her şey olur. Adalet yoksa inanın her şey boş, ne konuşsak boş. Onun için adaleti tesis edeceğiz, güçlü bir ekibimiz var. Altı cumhurbaşkanı ve Mansur Önder’den oluşan Millet İttifakı ve benim de olduğum bu heyet güçlü bir ekiptir. Ama asıl güçlü takım milletimiz, sizsiniz. Bu ülkenin evlatlarından takımlar oluşturacağız. Bir avuç insanın akraba ve akrabalarıyla değil, milletin evlatlarıyla takımlar kuracağız, onların liyakatiyle takımlar kuracağız. Bu seçim bir avuç insan mı yoksa bir millet mi? Bu onun seçimi. Bu seçim onun için “ben” ya da “biz” diyenlerin, onun için birlikte kazanacağız.

DEVLET TV’SİNDE KIRMIZI BÜLTEN İLE ARADIĞINIZ KİŞİYİ ALACAKSINIZ VE OY ALMAK İÇİN AÇIKLAMA OKUYACAKSINIZ, BANA ‘TERÖRİST’ DİYECEĞİN. ORDAN GEL, İftiracı: Böyle üzücü şeyler yaşıyoruz. Şimdi kasabadan kasabaya dolaştım. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanı adayımız olan bana ‘Terörist’ diyor. O kadar üzücü, o kadar acı verici ki, size birkaç şey hatırlatacağım. Çocukluğumuzdan beri birkaç kural öğrendik, ‘Tek kelime konuşmayacaksın, iki kişiye iftira atmayacaksın, bak bunlar çok değerli’ dedik. Dedikodu çok değerlidir. Bunlar aynı zamanda inancımızdaki en büyük günahlardır. Bakın milletin gözünün içine bakarak saçmalamayacaksınız. Kendi milletine terörist diyenlerin Allah aşkına bu millete bir faydası olmaz. Bir seçimde, bir oyda milletine terörist diyenlerin, millete karşı halkı yenmek için milletine laf atanların, iftira atanların, seçimde milletine terörist diyenlerin bu millete hiçbir faydası olmaz. İşin acı tarafı kandırılanlar var, bu doğru. Kalplerini uyuşturur ve milleti birbirine düşürür. Her yerde söyledim. Sen kimsin de milli şuurumu ölçüyorsun? Sen kimsin de benim vatanseverliğimi ölçüyorsun? Sen kimsin ki benim millet sevdamı ölçüyorsun. Vatana, millete, bayrağa ve Atatürk’e olan sevginizi siz kimsiniz de ölçüyorsunuz? Çık oradan. Bu milletin geçmişiyle derdi olan Atatürk’le, sıkıntı çekenlerle işim olmaz. Seçimden bir gün önce kırmızı bültenle aranan kişiyi devlet televizyonuna çıkarıp oy almak için açıklama okutacaksınız. Bana ‘Terörist’ diyeceksin. Çık oradan, çık oradan, iftiracı.

İSTANBUL HAVALİMANI YAKININDA DİYORSA ŞAŞIRMAYIN: İnsanlar bu oyunlarınıza aldanmadı, aldanmayacak. Bir oy için her şeyi yaparsın. Ama bu millet sana ve senin gibi düşünenlere ders verecek. Bakın diyor, Ekrem İmamoğlu’nu seçtiniz efendim, şehir şehir geziyor. Ülkemin beka sorunu olan bir seçimde görevimi yerine getiriyorum. Ben milletimle konuşuyorum, milletim kazansın diye uğraşıyorum, kimsenin kazanmasına engel olmaya çalışmıyorum. Bir havaalanında hesap bile veremiyorsunuz diye gündem değiştiriyorsunuz. Yakında İstanbul Havalimanı’nı da satarlarsa şaşırmayın. Bir de söyleyeyim, yabancılara satıyorlar. Toprağın kulakları var, biz bir şeyler duyuyoruz, onlar da yapıyor.

SİZ DE ÇIKIP MİLLETİ TAKDİR ETMEZ MİSİNİZ? NEDEN BİLİYORSUNUZ? DERİ ÜZERİNDEKİ YÜZLERDİR: Allah vatanımı, milletimin 86 milyon aziz insanını korusun. Allah onları onların gazabından korusun. Milleti böldüler. Şimdi seçim gecesi diye korkutmaya çalışıyorlar. Efendim unutmayın, bizim millet bazen unutur. İnsan boş konuşmaz, iftira atmaz. Neden değerlidir? Hatırlatmama izin ver. 13 bin 500 oyla kazandığımız seçimde televizyonda ‘İstanbul’u 13 bin oyla kazanacağınızı düşünüyor musunuz’ dedi. Sonra bir bakan kalktı hani, bir tanesi, bir tanesi diyor ki, onun aklı başka yerde, ben onun aklını anlamadım. O kişi ayağa kalkıp sandıktakilere ‘700-800 terörist’ dedi. Peki bakanları ‘Çaldılar’ dedi, bize ‘Hırsızlar’ dedi. Yani devleti yönetiyorsun. Bir hırsız yakaladın mı? Bir hırsızı cezalandırdın mı? suçladın mı? Mahkemede suçunuzu kanıtladınız mı? Hayır. Neden dışarı çıkıp insanlardan özür dilemiyorsun? Neden biliyor musun? Yüzleri deri gibidir, kızarmazlar, yüzleri kızarmaz. Milletlerinden özür dileyemediler.

6 MAYIS’TA BU KOLLARI BOŞA HARCIMADIK: Şimdi bunlar ve bu bir avuç insan ‘Yine kazanacağız’ diye düşünüyor. O iş bitti. 6 Mayıs’ta bu kolları boşuna sıvamadık. O iş bitti efendim, atı alan Üsküdar’ı geçti. Hadi oradan. Atla ve Üsküdar’da bize ilet. Bir avuç insanın kazandığı dönem biter, millet kazanır. Hiçbir insanımıza öteki gözüyle bakmayacağız, sessizce, güler yüzle, yanlış fikirleri olsa bile kucaklaşacağız, konuşacağız ve saygı göstereceğiz. Yarın seçim günü sandıkta görev alacağız, tamam mı? Sandıkta görev alan herkesle işbirliği yapacağız. Hukuk görevlisinden bilgi işlem görevlisine, sandık görevlisine kadar her biri ile iş birliği içinde olacağız. ve sandığa atılan oylar sandıktan çıktıklarında bire bir sayılacak ve milletin tek bir oyununu yok etmeyeceğiz. Buradan devletimin yetkililerine, sandık başındaki liderlerine, ilçe seçim liderlerine, il seçim başkanlarına, Yüksek Seçim Kurulu üyelerine ve özellikle güvenlik güçlerimize sesleniyorum. tüm memurlarıma, tüm bürokratlarıma. Birinin kalbine girmenin hiçbir değeri yoktur. İnanıyorum ki o oylar birer birer sayılacak ve milletin onuru olan oyunu bozmadan, milletin kalbine girmek için esas olan görevinizi yerine getirerek bu sürece sahip çıkacaksınız. Devletimin yetkililerine, bürokratlarına, polisine ve askerlerine güveniyoruz. Dolayısıyla yarın vatani görev günüdür, yarın vatani sorumluluk günüdür. Vatandaşından memuruna her zaman sonuna kadar birlikte misyonumuzu yerine getireceğiz. Sonra oy verdim, evime gidiyorum, hayır. Ankara’da 13.Cumhurbaşkanı ve cumhurbaşkanları ile seçimi takip edeceğim. Size gerekli bilgileri saat saat sağlayacağız ve süreci dakika dakika sizinle birlikte takip edeceğiz.

HALA SON DAKİKA MİLLETLERİ ÇİZMEYE ÇALIŞIYORLAR: Sizden istediğimiz şudur: Bu güzel ay yıldızlı bayraklarla okulun önünde, sokağında, sokağında isteyen horonunu tepsiye dizsin, halayını çeksin. Yarını demokrasi gününe dönüştürmeye hazır mıyız? kararlı mıyız? Dostça, kardeşçe bir seçim ortamı. Bakın hala son dakika iftiralarıyla uğraşıyorlar. Hala son dakikada insanları birbirine düşürmeye çalışıyorlar. Ahlakımızdan taviz vermeyeceğiz, ahlakımızdan taviz vermeyeceğiz. Mesela ben oraya buraya gittim, benim yaptığımın 20 katı kadar seyahat ettin, beş yıl işte bile kalmadın diyenlere demeyeceğim. Belgelerimiz var ama onlarla ilgilenmeyeceğiz. Allah yolumuzu açık etsin. Tek Yaradandan korkarız, millet olarak güçlüyüz, azimliyiz, kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız. Sevgili Gaziosmanpaşa. Aramızda kalmasın, biz kazanıyoruz, sağlıcakla kalın.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler